Nasıl Araç Alınır?

Vatandaşlarımız, gerek günlük ihtiyaçlarını karşılamak için gerekse özel ihtiyaçları neticesinde araç almak istemektedirler. Herkesin, gücü neticesinde bir araba bakacağını bilmekteyiz. bu anlamada aramalar esnasında Gürcistan ve Bulgaristan üzerinden Türkiyeye araba getirilmesi önemli bir yer tutmaktadır. Bu anlamda hem uygun fiyata hem de kaliteli araçları kullanabilmek için bu yazımız umarım sizlere yardımcı olabilir.

Bulgaristan ve Gürcistandan daha yüksek modelli ve daha ucuza araba getirtme şansı olmakta  ve bu ülkelerden alınan bu araçlar şahsın üzerine oluyor. Tabi bu araçları sonsuz sürelerde ülkeye sokamıyoruz. Ülkemize gelen bu ürünler için 6 ay ile 2 arasında süre olmaktadır.

Gürcistan’dan nasıl araç alınır?

Gürcistanda bulunan bu araçların ortalama fiyatı ülkemizde 100.000 TL civarında iken, Gürcistanda araba fiyatları çok daha makul olacaktır. Yaklaşık 20.000 TL ile 30.000 TL arasındadır.

Gürcistandan bu araçları alırken TC kimliği ve pasaportlar yeterli olurken, Gürcistan vatandaşı biri aracı üzerine alıp bizlere tam vekalet vererek bu durumu çözebilir. Ne olursa olsun bu süre aşıldığında Ceza-i İşlemler uygulanabilir. Bu durumda kalmamak için 6 ay ile 2 yıl süren bu durumu sürekli takip etmeliler. Ayrıca, Türkiyede çalışma izni olan yabancılar,yabancı öğrenciler,diplomatik ve uluslararası statüdeki kurum çalışanları bu sürenin üzerinde araçları ile kalabilirler.

Eğer bu araçları satmayı düşünür isek; Aracın Türkiyeye girerken giriş tarihide kaydedilir.Yani aracı bir başkası alsa bile aracı yurt dışına çıkarması gerekmektedir. Türkiyede 6 ay süresi dolan araç kalamaz.

Gürcistan sınır komşumuz olduğu için bir çok Türk Vatandaşı orada ticaret ve iş yapmaktadır.Çalışmaktadır. Bununla birlikte Oto Galericiler bu konuda yardımcı olmaktadır.

Şimdilik Gürcistandan araç almak için daha pek çok yol olabileceğini bildiğimizden, araştırarak yazımızı güncel tutacağız.